3 XII Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

„Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”

A.     Dymna

3 grudnia na całym świecie, obchodzony jest Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 r. W ramach obchodów, we współpracy z Samorządem Szkolnym, został zorganizowany konkurs plastyczny, pt, „Wszystkie dzieci nasze są”, którego celem było uwrażliwienie uczniów na problemy osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat niepełnosprawności. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Członkowie jury, oceniając prace, brali pod uwagę takie kryteria jak związek pracy z ideą zawartą w temacie, twórcze podejście do tematu, oryginalność.

WYNIKI KONKURSU:

W każdej kategorii zostały przydzielone następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I:  Nagroda – Mateusz Baran, kl. 0, „ Oczy wyobraźni”

Wyróżnienie – Martyna Starzec, kl. 0 „ Pomoc za uśmiech”,

Katarzyna Witnik, kl. 0, „Wesołe zabawy”, Piotr Baran, oddział przedszkolny, „Wszyscy razem”

Kategoria II: Nagroda – Justyna Obrzut, kl. III, „ Mój kolega Kubuś”

Wyróżnienie – Agata i Michał Kruczek, kl. II i IV, „Wszyscy są kochani”,

Maria Szczęśniak, kl. IV „ Wszystkie dzieci nasze są”

Kategoria III:  Nagroda – Mateusz Obrzut, kl. VII „ Wszyscy jesteśmy równi na całym

świecie”

Wyróżnienie – Justyna Potoczek, kl. VIII, „ Niepełnosprawny, to nie              znaczy nieszczęśliwy”,
                                   Dominika Filip, kl. VII, „ Chociaż się różnimy, zawsze razem
się bawimy”.

Wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się po powrocie wszystkich uczniów do szkoły. Gratulujemy!!!

Dziękujemy za zaangażowanie. Jesteśmy dumni, że dzieci i młodzież naszej szkoły są bardzo wrażliwi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, akceptują je i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.