Szkolny konkurs plastyczny

Szkolny Konkurs Plastyczny

„WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

W związku ze zbliżającymi się obchodami

Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

serdecznie zapraszamy

wszystkich Uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

REGULAMIN KONKURSU:

I.                   Celem konkursu jest:

- uwrażliwienie dzieci na problemy osób z niepełnosprawnością,

- przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, takich jak integracja, tolerancja, równość,

- pobudzenie aktywności twórczej oraz kreatywności uczniów,

- alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego.

II.         Organizator:

- nauczyciele współorganizujący proces kształcenia – p. J. Bichuniak,  p. M. Bogusz we współpracy z Samorządem Szkolnym.

III.             Przebieg konkursu:

1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej ukazującej wzajemne relacje między dziećmi i młodzieżą sprawną i z niepełnosprawnością. Mile widziane uwzględnienie różnych rodzajów niepełnosprawności.
  2. Pracę należy wykonać dowolną techniką na płaskiej powierzchni (kartka) w formacie A4 lub A3.
  3. Pracę konkursową należy sfotografować i przesłać zdjęcie na podany adres mailowy:konkurssp2020@gmail.com , dopisując imię i nazwisko uczestnika, klasę oraz tytuł pracy.
  4. Prace oceniane będą w następujących kategoriach:

KATEGORIA  I        - Oddział przedszkolny, klasa 0, klasa I

KATEGORIA  II      -  Klasy II – IV

KATEGORIA  III     - Klasy V – VIII

5. Zdjęcie pracy należy przesłać w terminie do 23 listopada 2020 r. O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora. Uroczyste wręczenia nagród oraz dyplomów nastąpi po powrocie do szkoły wszystkich uczniów.

IV.              Ogłoszenie wyników Konkursu:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, a po powrocie do szkoły na wystawie pokonkursowej (prosimy o zachowanie swoich prac).

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY