Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczynamy wakacje!
Po bardzo trudnym roku szkolnym zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli, każdy ma prawo do odpoczynku. Uczniowie – od Discorda, rodzice od maili nauczycieli i systematycznego sprawdzania e-dziennika, nauczyciele od zdalnej nauki.

Inny był charakter pracy w ciągu roku, inne zakończenie – dziś tj. 26 czerwca - tylko odbiór świadectw. Przed wejściem na teren szkoły  należało zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce.

Tylko uczniowie klasy VIII odebrali świadectwa osobiście na sali gimnastycznej i mieli okazję pożegnać się z wychowawczynią oraz panem Dyrektorem, a także pobyć w swoim gronie przez krótki czas.

Pozostali uczniowie spotkali się indywidualnie z wychowawcami po odbiór świadectw, dyplomów i nagród  w wyznaczonym miejscu w budynku szkoły  wg ustalonego harmonogramu.

Nieco normalności mogliśmy odczuć tylko wczoraj podczas Mszy św. o godz. 17.00 z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Starej Wsi.
 Po Eucharystii nastąpiło wręczenie dyplomów  finalistom Biblijnego Konkursu Tematycznego

„Z Dobrą Nowiną przez życie”: Amelii Studzińskiej z klasy V, Sylwii Studzińskiej  i Mateuszowi Obrzutowi z klasy VI.

To spotkanie w kaplicy stało się też okazją do podziękowania – w związku ze zmianą parafii -  Księdzu Krzysztofowi Ferencowi  za trzy lata pracy i nauczania religii w naszej szkole.  Najmłodsze dzieci dziękowały takim wierszykiem:

Księże Krzysztofie

Spójrz na nas – przedszkolne dzieci.

To nie gwiazdki…

to łezka w każdym oku się dziś kręci.

Bo rozstania nadszedł czas,

Szkoda, że już Ksiądz żegna nas.

Lecz w serduszkach naszych zostanie,

Twoje dobre słowo, uśmiech

I każda odpowiedź na nasze pytanie.

Nawet lalka i miś
W przedszkolu siedzą smutne dziś.

Kto od progu radośnie zawoła?

Kto zagra tak, że zachwyci tym nawet anioła?

Kto podskoczy i zaklaszcze?

Kto rozgarnie grzeszków chaszcze?

Kto rozproszy smutków chmury?

Kto pokaże nieba góry?

Ksiądz był z nami tylko chwilkę

Jak promyczek i motylek

Przyniósł radość i nadzieję:

Świat jest lepszy – gdy się śmieje!

Niech Ci Pan Bóg błogosławi

i Anioł Stróż niechaj Cię strzeże.

Prosimy Cię o modlitwę za nas,

bo my będziemy za Ciebie mówić pacierze.

Niech Ojciec Niebieski otoczy Cię dobrymi ludźmi,

łask Bożych ześle zdrój cały

i dużo serduszek gorących,

które Cię będą, jak my kochały.

Następnie wychowawczynie oddziałów przedszkolnych wręczyły pamiątkowe książeczki i dyplomy dzieciom z oddziałów przedszkolnych.