Szkolny Konkurs Plastyczny

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

"Ja i moja rodzina jesteśmy widoczni na drodze"

Konkurs jest jednym z działań realizowanych w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła" - edycja 2016

CELE KONKURSU

- Poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- Bezpośrednie zaangażowanie uczniów w tematykę ruchu drogowego,

- Zainteresowanie uczniów, nauczycieli i rodziców problematyką bezpieczeństwa na drodze najmłodszych uczestników ruchu drogowego,

- Promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie wśród dzieci rozpoczynajacych naukę szkolną.

UCZESTNICY

Uczestnikami konkursu są uczniowie wszsytkich klas.

TEMAT

Temat konkursu brzmi"Ja i moja rodzina jesteśmy widoczni na drodze". Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracz wykorzystaniem różnych technik graficznych.

Prace powinny być artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie drogi do/ze szkoły.

PRACE KONKURSOWE

1. W ramach konkursu mogą zostać przygotowane prace plastyczne w dowolnej technice graficznej.

2. Prace konkursowe powinny być przygotowane samodzielnie przez uczestnika konkursu.

3. Każda praca zgłoszona do konkursu powinna być z tyłu opisana: imię i nazwisko autora, klasę którą reprezentuje.

4. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.

ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

1. Prace prosimy oddawać do wychowawców klas do 26 października 2016r. Zostaną one ocenione przez komisję (wyłonioną przez organizatorów) według następujących kryteriów:

- zgodności z tematem, tj. przekazanych treści związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego,

- indywidualny i twórczy sposób wypowiedzi,

- oryginalnośc środków wyrazu,

- komunikatywność dla przeciętnego odbiorcy,

- estetyki pracy.

2. Komisja, spośród prac biorących udział w konkursie i spełniających kryteria wymienione w dziale "Prace konkursowe" wyłoni trzy zwycięskie prace i wyróżnienia.