Walentynki!

Walentynki, czyli coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego w tym roku wypadło już w okresie ferii zimowych. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia i w tym roku zbiegło się ze Środą Popielcową. Historia św. Walentego została zaprezentowana na gazetce SU, aby każdy mógł się z nią zapoznać. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem) i obdarowywanie się drobnymi upominkami. Również w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie mogli wrzucać swoje walentynki do specjalnie przygotowanej skrzynki, które następnie członkowie samorządu uczniowskiego dostarczył do adresatów. Każdy też w tym dniu otrzymał „słodką walentynkę” w postaci piernikowego serca od samorządu uczniowskiego.