XX Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Starej Wsi serdecznie zapraszają do udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

CELE I ZAŁOŻENIA

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wzoru wielkiego chrześcijanina, patrioty i nauczyciela oraz uczczenie 42. rocznicy śmierci Kardynała Wyszyńskiego – patrona naszej szkoły.

WARUNKI  I ZASADY UCZESTNICTWA

Do udziału zapraszamy trzyosobowy zespół z klas V – VIII wytypowany przez szkołę.

PRZEBIEG

Konkurs ma charakter drużynowy, jednoetapowy (bez części pisemnej).
Przedmiotem konkursu jest wykonanie LAPBOOKA nt. Życia i działalności Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Lapbook czyli tzw. „książka na kolanach” powinna mieć wielkość nie mniejszą niż A4 i zawierać informacje na wskazany temat. Lapbook można wypełnić rysunkami, opisami, zdjęciami umieszczonymi w kieszonkach, kopertach, książeczkach o przeróżnych kształtach. Powinien zawierać elementy ruchome, np. otwierane skrytki, obrotowe koła, składane karteczki.

Lapbook będzie wykonywany przez zespół podczas trwania konkursu. Powinien być starannie skonstruowany, czytelny, uporządkowany, ciekawy, twórczy, kolorowy.

Wszystkie potrzebne materiały do realizacji projektu – wg uznania i pomysłu konkursowiczów – uczestnicy przywożą w własnym zakresie.

W celu sprawnego przebiegu konkursu uczestnicy powinni zapoznać się z proponowaną przez organizatora literaturą lub inną na temat życia i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Można mieć przygotowane  elementy do wklejenia lub wycięcia i mocowania, typu wstążeczki, sznurki itd.

LITERATURA PROPONOWANA:

Strona internetowa Instytutu Prymasowskiego w Warszawie – Prymas Wyszyński: Życiorys, Dziedzictwo (https://wyszynskiprymas.pl/zyciorys-stefana-wyszynskiego/ https://wyszynskiprymas.pl/dziedzictwo-stefana-kardynala-wyszynskiego/)

OCENA

Oceny dokona jury powołane przez organizatora. Wyniki zostaną ogłoszone 2 czerwca na stronie internetowej Szkoły oraz przesłane drogą mailową.

TERMIN

Konkurs odbędzie się 30 maja 2023 roku (wtorek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Starej Wsi. Uczestnicy będą mieć czas na wykonanie prac  do godziny 12.00.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 26 maja 2023 roku na adres: sp_starawies@op.pl
lub tel. 18 445 19 25 (imię i nazwisko ucznia - klasa – szkoła – imię i nazwisko opiekuna naukowego)

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie prac przez organizatora konkursu do celów prezentacji na terenie szkoły i szkolnej stronie internetowej oraz przetwarzania danych osobowych.

Podpisane oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych prosimy dostarczyć organizatorom w dniu konkursu.