Wróżby andrzejkowe

30 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Były one doskonałą okazją, aby wspomnieć dawne tradycje i zwyczaje związane ze świętem wróżb. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w ,,salę wróżb”, a przyszłość dzieciom przepowiadały „cyganki” i „czarownice". Samorząd Szkolny, a także chętni uczniowie ze starszych klas przygotowali wróżby i zabawy andrzejkowe. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Poznać swój przyszły zawód czy też imię przyszłej wybranki lub wybranka. Zarówno dzieci z klas młodszych jak i ich starsi koledzy, wspaniale się bawili w trakcie zabaw ruchowych przy muzyce. Na koniec wybrani uczniowie klas starszych mieli za zadanie „ustrzelić” przestrogę dla klasy, która umieszczona była w balonach.

W tym dniu prowadzona była również sprzedaż ciasteczek z wróżbą, które odkrywały przed dziećmi tajemnice nadchodzącego roku.