Dzień Patrona

W poniedziałek - 14 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona - Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Uczniowie klasy IV przypomnieli biografię tego Wielkiego Polaka - duchowego przywódcy narodu, który przeprowadził rodaków przez "czerwone morze komunizmu".

Nieco później obejrzeliśmy krótki film nagrany przez Promyczek Dobra pt. "Stefan Wyszyński - Tama, która zatrzymała falę komunizmu".

Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do swoich sal, by tam wspólnie wykonać pracę plastyczną - herb Prymasa.

Natomiast uczniowie klas I - VIII przystąpili do rywalizacji, podczas której rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, rozszyfrowywali teksty i grali w planszówki. Wszystkie zadania miały na celu przybliżyć - poprzez zabawę i zdrową rywalizację - fakty z życia Stefana Wyszyńskiego.

Na zakończenie każdy wylosował cytat z tekstów i przemówień Prymasa. Te złote myśli mogą stanowić inspirację i wskazówkę, jak żyć, by nasze życie było wartościowe i pełne.