Żyj z sensem!

Nasza szkoła przyjęła zaproszenie do projektu: Żyj z sensem!
Czyli małopolskiego programu logoprofilaktycznego

Program „Żyj z sensem” oparty o wybrane założenia i techniki logoterpeutyczne, jest dedykowany dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych, ich wychowawcom i rodzicom. Głównym celem programu jest wyposażenie uczniów w wiedzę z zakresu radzenia sobie w kryzysach rozwojowych i sytuacyjnych. Młodzi ludzie są tak prowadzeni w programie, żeby kryzys definiowały w kategoriach wyzwania i dobrego startu do zmiany swoich dotychczasowych postaw czy zachowań. Poza tym, celem programu jest uruchomienie w młodzieży refleksji na temat potencjału duchowo-moralnego człowieka i definiowania go w świetle myślenia holistycznego. Metodami pracy w programie są przede wszystkim autorskie działania oparte na technice dialogu sokratejskiego, derefleksji oraz modyfikacji postaw.

Celem jest również wyposażenie nauczycieli i wychowawców w techniki i narzędzia przydatne do pracy profilaktycznej z młodzieżą. Opierają się one na wspomnianych wyżej założeniach i technikach logoterapii, będących panaceum nie tylko na uzależnienia, w tym behawioralne, ale też na lawinowy wzrost rozpaczy, myśli samobójczych i depresji.

Zachęcamy wszystkich do zaglądania na stronę projektu zyjzsensem.pl gdzie można znaleźć wiele informacji, a także skorzystać na przykład ze szkoleń dla rodziców prowadzonych on line.