Klocki Lego Education Spike Essential na zajęciach kształtujących kreatywność w kl. IV, V, VI i VII

#Laboratoria Przyszłości

Dziś na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie klasy 4 i 5 rozpoczęli przygodę z pomocami zakupionymi w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Najpierw zobaczyli z czego będą mogli korzystać (byli zachwyceni) i na dzisiejsze zajęcia wybrali klocki Lego Education Spike Essential. W ciągu 45 minut poznali aplikację internetową i przy jej pomocy, krok po kroku zgodnie z instrukcją zbudowali "Domek na drzewie" i "Huśtawkę idealną". Uczniowie współpracowali ze sobą, korygowali swoje błędy, pomagali sobie nawzajem. Byli podekscytowani i bardzo aktywni. Uczyli się przez zabawę. Nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Uczniowie kl. VI i VII na zajęciach kształtujących kreatywność skonstruowali "Nosorożca" z klocków Lego Education Spike i już nie mogą się doczekać pracy nad kolejnym projektem.