"Podaruj książkę bibliotece"

Z okazji  dwóch wielkich świąt czytelniczych obchodzonych w kwietniu:

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe, co przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole i wzbogacenia szkolnego księgozbioru.

Jeżeli przeczytałeś lektury lub książki, które warto polecić innym i chcesz dać im drugie życie - przekaż je do biblioteki. Nie skazuj ich na zapomnienie i zarastanie kurzem na półce Twojej domowej biblioteczki. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji. Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym.
Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.
Lista darczyńców będzie udostępniona na stronie internetowej szkoły. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.

W każdej książce będzie wpis: Dar: imię i nazwisko darczyńcy.

Akcja trwa od 1 do 30 kwietnia 2022 roku. Książki można przynosić do biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem.
Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.