Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego co roku obchodzony jest Dzień Dinozaura.

Wśród uczniów naszej szkoły są osoby, które interesowały lub interesują się dinozaurami. Są też pasjonaci, którzy o tych wymarłych zwierzętach wiedzą prawie wszystko.

W tym roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I - IV do udziału w różnych akcjach, dzięki którym poznali dinozaury jeszcze lepiej. Wszyscy chętni mogli wypożyczyć książki o dinozaurach, które były wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Każda klasa otrzymała rysunek wybranego dinozaura, który dowolną techniką plastyczną został wykończony i powieszony na korytarzu.

W czwartek 24 lutego był dzień zabawy dinozaurami – każdy mógł przynieść z domu dinozaury i na przerwach wspólnie z kolegami i koleżankami bawić się przyniesionymi zabawkami. Można też było przynieść swoje książki o dinozaurach i wspólnie oglądać czy czytać.

Biblioteka szkolna przygotowała dla dzieci różne konkursy. Trzeba było policzyć ile dinozaurów ukryło się na półkach w bibliotece, na podstawie rekwizytu odgadnąć tytuł książki i zarazem bajki telewizyjnej związanej z dinozaurami, przeczytać opowiadanie „Zlot Dinozaurów” i odpowiedzieć na pytania do tekstu oraz rozwiązać zadania matematyczne w których dinozaury zastępowały liczby. Wśród uczniów, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody.  Wszyscy dobrze się bawili, a ruch w bibliotece tego dnia był niespotykany. Już w marcu biblioteka zaprasza na Dzień Pandy.