Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy nowy sprzęt

#Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły już wkrótce będą mogli korzystać ze sprzętu zakupionego dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Z pierwszej transzy przyznanych środków nasza szkoła zakupiła następujące sprzęty:

1. drukarka 3D wraz z akcesoriami;

2. laptop;

3. 20 filamentów;

4. 6 długopisów 3D z akcesoriami;

5. 3 mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami;

6. 4 lutownice / stacje lutownicze z gorącym powietrzem;

7. 2 zestawy klocków do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami;

8. robot edukacyjny wraz z akcesoriami;

9. aparat fotograficzny z akcesoriami;

10. statyw z akcesoriami;

11. mikroport z akcesoriami;

12. 2 oświetlenia do realizacji nagrań;

13. mikrofon kierunkowy z akcesoriami;

14. gimbal;

15. skaner kombatybilny z drukarką 3D.

Sprzęty te zostaną wykorzystane podczas zajęć kształtujących kreatywność, lekcji informatyki, plastyki, techniki oraz podczas zajęć pozalekcyjnych realizowanych w naszej szkole.