Dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

15.02.2022 KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY w sprawie dodatkowych zajęć zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Szanowni Rodzice
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 lutego 2022 r. w naszej szkole będą mogły być realizowane zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin.

MEN finansuje dodatkowe zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej, które mogą być organizowane od 1 marca 2022 roku do 20. 12.2022 roku tj.:
-zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
-zajęcia logopedyczne,
-zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne,
-inne zajęcia o charakterze terapeutycznym.

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany udziałem swojego dziecka w wyżej wymienionych zajęciach (dotyczy wszystkich uczniów klas I-VIII, nie tylko tych
z opiniami PPP i objętych pomocą), proszę o imienne zgłoszenie do wychowawcy, w terminie do 18.02.2022 r. (piątek) za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub telefonicznie.
Ilość godzin przeznaczonych na poszczególne zajęcia oraz termin realizacji zostanie ustalona w zależności od zgłoszonych potrzeb.
INFORMACJA O ZAJĘCIACH SPECJALISTYCZNYCH
(na podstawie rozporządzenia MEN)
Zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej to:
ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE - organizuje się dla uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi, w tym specyficznymi trudnościami w uczeniu się.
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - organizuje się dla uczniów z deficytami kompetencji
i zaburzeniami sprawności językowych.
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE EMOCJONALNO-SPOŁECZNE- organizuje się dla uczniów przejawiających trudności w funkcjonowaniu społecznym.

INNE ZAJĘCIA O CHARAKTERZE TERAPEUTYCZNYM - organizuje się dla uczniów
z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi mających problemy
w funkcjonowaniu w szkole oraz z aktywnym i pełnym uczestnictwem w życiu szkoły.
Jan Kmak