Warsztaty kl. VII i VIII

W czawartek odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas VII i VIII pt: "Techniki skutecznej nauki - wiem jak się uczyć".

W życiu ucznia rzadko zdarza się tydzień bez niespodzianek w postaci sprawdzianów, kartkówek, wzywania do odpowiedzi. Ciągle musi się czegoś uczyć i utrwalać wiadomości. Często ma wrażenie, że mimo ogromnego wysiłku w naukę, przyswojona wiedza mimo wszystko gdzieś „wyparowuje” z  pamięci  albo nie jest zadowolony z efektów swojej pracy, na którą poświęcił  dużo czasu.Tymczasem nauka wcale nie musi być czasochłonna i nużąca. Do tego przekonywała Pani Julia Kulig – prowadząca warsztaty „Techniki aktywnej nauki – wiem jak się uczyć”. Podpowiedziała, jak uczyć się szybko i skutecznie oraz przedstawiła metody efektywnej nauki. Teraz mamy nadzieję, że dla uczniów klasy 6, 7 i 8 którzy uczestniczyli w tych zajęciach, nauka będzie przyjemna, nie tak czasochłonna i wydajna, a w dzienniku pojawiać się będą same dobre oceny.