Wyjazd klasy VII i VIII do kina i parku trampolin

W środę klasy VII i VIII pojechały na wycieczkę do Nowego Sącza.
Wyjazd zorganizowano w ramach projektu KinoSzkoła.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach nt. OD OPINII DO HEJTU. KIEDY ZACZYNA SIĘ PRZEMOC?

Następnie został wyświetlony film Niewidzialny chłopiec w reż. Gabriele Salvatores.

Film opowiadał o chłopcu Michele, 13-latku, który mieszka z matką w małym miasteczku.
W szkole nie jest popularny, nie jest też sportowcem. Tym bardziej  prymusem. Lecz to dla niego nic nie znaczy.  Pragnie tylko, aby zauważyła go Stella, w której jest zakochany. Ale wydaje się, że ona w ogóle nie wie o jego istnieniu. Jest dla niej niewidzialny. Lecz los lubi płatać figle. Pewnego wieczora, podczas imprezy kostiumowej Michele jak zwykle jest atakowany przez klasowych dręczycieli. Lecz wszystko zmienia się, gdy okaże się, że zdobył moc bycia niewidzialnym.Gdy Michele odkryje, że jego rodzina i całe otoczenie nie są takie, jakimi się wydawały,  jego życie zmieni się na zawsze. To będzie prawdziwa przygoda. (z recenzji zamieszczonej na stronie Kina Sokół w Nowym Sączu).

Po wyjściu z kina uczniowie udali się do parku trampolin - Jump Mania mieszczącego się przy ulicy Zielonej. Tam na zabawie spędzili ponad godzinę.

Zmęczeni, ale w dobrych humorach - około godziny 15.30 - wrócili do Starej Wsi.