Konkurs plastyczny "ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ"

„ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”

W związku ze zbliżającymi się obchodami

Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

serdecznie zapraszamy

wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego.

REGULAMIN KONKURSU:

I. Celem konkursu jest:

- propagowanie idei integracji wśród dzieci i młodzieży,

- wzbudzanie poczucia empatii wobec osób niepełnosprawnych,

- poznanie i propagowanie prawidłowych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności,

- uzmysłowienie uczniom, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby i uczucia jak pełnosprawne.

II. Organizator:

- nauczyciele współorganizujący proces kształcenia – p. J. Bichuniak,  p. M. Bogusz we współpracy z Samorządem Szkolnym.

III. Przebieg konkursu:

1. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu PLAKATU promującego akceptację, tolerancję oraz szacunek wobec osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością, tj. ruchową, słuchową, wzrokową lub intelektualną.

2. Pracę należy wykonać dowolną techniką na płaskiej powierzchni (kartka techniczna)  w formacie A4 lub A3.

3. Prace oceniane będą w następujących kategoriach:

KATEGORIA  I        - Oddział przedszkolny, klasa 0, klasa I

KATEGORIA  II      -  Klasy II – IV

KATEGORIA  III     - Klasy V – VIII

4. Prace należy przekazać p. Justynie lub p. Marcie do 19 listopada 2021 r. O wyłonieniu laureatów konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora. Prace nie związane z tematem nie będą brane pod uwagę.

IV. Ogłoszenie wyników Konkursu:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 grudnia podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły oraz na wystawie pokonkursowej.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY