„Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”

5 października dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie kl. I - III obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Lalek Kukiełka z Ptaszkowej pod tytułem „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”.

Była to opowieść o biednym szewcu, który bezinteresownie pomaga innym w potrzebie.  Dzięki temu przedstawieniu najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że poprzez niesienie pomocy innym świat może stać się piękniejszy, a dobro, które sami czynimy, zawsze do nas wraca, często w najmniej spodziewanym momencie.

W przedstawieniu wystąpiło 15 lalek, ręcznie wykonanych przez Muzeum Lalki w Pilźnie. Było ubogacone licznymi efektami specjalnymi w postaci dymów scenicznych oraz baniek mydlanych, które pozwoliły dzieciom lepiej wczuć się w klimat przedstawienia.

Na zakończenie dzieci zostały zaproszone pod scenę, gdzie każdy mógł dokładniej przyjrzeć się postaciom z bajki.