Projekt EMOCJE

W bieżącym roku szkolnym w klasie VII - w ramach Innowacji Pedagogicznej - jest realizowany Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „EMOCJA”.

W poniedziałek 28 września podczas lekcji wychowawczej uczniowie zrealizowali pierwszy moduł pt. „Kreatywność”.

Podczas pierwszych zajęć siódmoklasiści zaznaczali swoje samopoczucie na emocjometrze, włączali się w dyskusję na temat podstawowych uczuć i emocji, towarzyszących nam każdego dnia oraz trafnie rozpoznawali te uczucia w trakcie wykonywania ćwiczeń interaktywnych. Zapoznali się z pojęciem kreatywności, a także stworzyli własną definicję.
Chętnie pracowali w grupach, a podczas wykonywania przydzielonych zadań odkrywali swoją pomysłową i kreatywną stronę. Był to również czas nabycia nowych umiejętności. Uczniowie odkodowali hasło PJM – Polski Język Migowy oraz poznali i nauczyli się migać podstawowe zwroty grzecznościowe – dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam i do widzenia. Poprzez nagranie krótkiego filmiku włączyli się w akcję z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych.
W trakcie ćwiczeń wywiązała się rozmowa na temat osób niepełnosprawnych oraz empatii i szacunku wobec innych. Na koniec zajęć uczniowie obejrzeli film animowany, „ The dot – kropka ”, a następnie zaprojektowali własne kreatywne kropki 3D, które ożyły za pomocą aplikacji Quiver Vision.

Dodatkowo w sali została przygotiwana gazetka tematyczna i specjalny kącik na nasz projekt: kącik emocji, plakaty i ważne informacje.