Święto Szkoły

12 listopada 1948 ordynariusz lubelski ks. bp Stefan Wyszyński otrzymał nominację na arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego oraz prymasa Polski. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodziliśmy -jak co roku - Święto Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się w kaplicy pw. Dobrego Pasterza mszą świętą  celebrowaną przez ks. Krzysztofa Ferenca i ks. Pawła Szpunara. Podczas nabożeństwa uczniowie klasy VI – przygotowani przez ks. Krzysztofa - przypomnieli postać naszego patrona Prymasa Wyszyńskiego. Zwrócili uwagę na wartości, które Kardynał promował swą postawą i nauczaniem, czyli przed wszystkim szacunek dla drugiego człowieka.

Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie wychowawcy przeprowadzili zajęcia z klasami poświęcone patronowi szkoły.

Od godziny 10.00 do 13.00 odbywał się również XVII Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Edyta Lichoń, Urszula Oracz i Wiktoria Frączek. Dziewczyny – chociaż występowały poza konkursem – wykazały się świetną znajomością biografii Prymasa Tysiąclecia oraz wykonały piękny plakat nawiązujący do nauczania Stefana Kardynała Wyszyńskiego - promujący wartości ważne w życiu każdego człowieka.

Szczegółowy protokół z konkursu znajduje się tutaj: http://www.spstarawies.szkolnastrona.pl/p,87,gminny-konkurs-o-zyciu-i-nauczaniu-stefana-kardynala-wyszynskiego