Dzisiaj gościliśmy pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Spotkanie to miało związek z prowadzoną przez naszą szkołę akcją "Odblaskowa szkoła".

Pogadanka, którą wygłosił, przyczyniła się znacznie do uświadomienia uczniom, jak bardzo ważne jest poruszanie się po jezdni zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Pan policjant zwrócił uwagę, że każdy uczestnik ruchu musi dbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych użytkowników.  Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Pan policjant ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego postępowania. Później nadszedł czas na pytania do pana policjanta, które dotyczyły kierowania ruchem przez funkcjonariusza na skrzyżowaniu. Dzieci dopytywały, czy praca policjanta była jego marzeniem, czy jest trudna, czy często zdarzają się fałszywe alarmy oraz który miesiąc był najgorszy pod względem wypadków.

Następnie  zrobiono wspólne zdjęcie i podziękowano gromkimi oklaskami panu policjantowi za wspaniałą pogadankę. Następnie gość został on zaproszony do przedszkola, aby porozmawiać najmłodszymi.