Zdrowy styl życia kl. IV

Zdrowy styl życia powinien być kluczowym elementem dla każdej osoby, ponieważ wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. W czasach, gdy większość ludzi jest zabiegana, co ma niekorzystny wpływ na zdrowie, warto wprowadzić kilka zasad w swoje życie codzienne, które pomogą w zadbaniu o organizm.

Uczniowie klasy IV na zajęciach z przyrody wybrali swoje zasady zdrowego stylu życia.

Jako najważniejsze wymienili:

- odpowiednią dietę,

-aktywność fizyczną,

-sen,

-unikanie sytuacji niebezpiecznych,

-dbanie o higienę.

O ostatniej zasadzie dokładnie opowiedziały zaproszone specjalistki. Pani higienistka Elżbieta Kulińska- Babiś demonstrowała prawidłowy sposób mycia i dbania o zęby, a pani pielęgniarka Bogumiła Mikulska opowiedziała o higienie ciała i odpowiedniej diecie stosownej do wieku uczniów.

Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem i zadawały pytania, na koniec nagrodziły panie gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i cenne rady!